Spolupráce s implantologem, stomatochirurgem a ortodontistou


Naše ordinace spolupracuje s implantologem a stomatochirurgem, což rozšiřuje nabídku výkonů, které našim pacientům můžeme nabídnout.

Implantologie - pomocí zubních implantátů jsme schopni nahradit chybějící zuby nebo zajistit kotvení pro snímací náhrady. Výhodou ošetření pomocí implantátů je možnost rekonstrukce chybějícího chrupu pomocí korunkových či můstkových náhrad tam, kde dříve přicházela v úvahu pouze náhrada snímatelná.

Stomatochirurgie - se zabývá především extrakcemi zubů moudrosti a zubů, které jsou natolik poškozeny, například kazem, úrazem či zánětem, že je nelze zachránit. Dále mezi běžné zákroky stomatochirurgie patří odstranění části kořenového hrotu, zubních váčků a cyst.

Ortodoncie se zabývá správným postavením zubů. Diagnostikujeme-li ortodontickou vadu (nevyhovující estetika, rotace zubů, špatné postavení zubů, nevhodný skus či traumatický nákus na nějaký zub, případně nevhodné postavení čelistí), je ortodontická léčba (rovnátka) nejlepší volbou. Předejdeme pozdějším komplikacím jako jsou obtížně spravitelné zubní kazy, větší tendence k problémům s dásněmi a parodontitidou a v některých případech i bolesti zubů. Častokrát je ortodontická léčba nejlepší variantou nápravy nevyhovující estetiky.